+48 504 668 598
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 • SAlon

  Kompleksowe Wykończenia Wnętrz

 • Kuchnia

  Meble na Wymiar

 • Łazienka

  Wycena Gratis

Poradnik

Ile kosztuje remont mieszkania

Zimą większość czasu po pracy i weekendy chętniej spędzamy w mieszkaniu. Podczas świątecznych porządków daje się zauważyć stopień zużycia wnętrz. Aby nasze cztery kąty prezentowały się nienagannie, powinny być systematycznie odświeżane. Najlepszą porą na generalny remont jest okres wiosenno-letni. Jeżeli wnętrza wymagają jedynie drobnych prac odświeżających, możemy je wykonać o każdej porze roku, samodzielnie i niedrogo.

Koszt remontu mieszkania
pokój rzutNa początek trzeba określić koszt remontu. W zależności od metrażu i przeznaczenia pomieszczeń remontowanych wydatek może być mniejszy lub większy. Kosztorys remontu mieszkania możemy wykonać samodzielnie, w następujący sposób:

Przyjmijmy za przykład remont jednego pomieszczenia mieszkalnego – pokoju. Załóżmy, że ma on powierzchnię (liczoną po podłodze: 4m / 2m) 8 m kw. wysokość 220 cm, jedno okno 150x150cm i drzwi standardowe: 80/200 cm. Teraz możemy policzyć powierzchnie ścian, podłogi i sufitu:
Podłoga: 8m kw.
Sufit: 8m kw.
Ściana nr 1: 4,40 m kw.
Ściana nr 2 ( bez powierzchni drzwi wejściowych do pokoju): 8,8 m kw. - 1,6 m kw. = 7,2 m. kw.
Ściana nr 3: (bez powierzchni okna): 4,4 m kw. - 2,25 m kw. = 2,15 m kw.
Ściana nr 4: 8,8 m kw.

Podsumowując:

Powierzchnie ścian: 22,55 m kw.
Podłoga: 8,00 m kw.
Sufit: 8,00 m kw.

Po prostych obliczeniach otrzymaliśmy dane wyjściowe. Dzięki nim i znajomości wydajnościmateriałów budowlanych (informacje na opakowaniach) jesteśmy w stanie określić ile zapłacimy za remont pokoju.
W tym wypadku nie wliczamy kosztu robocizny, która wynosi mniej więcej tyle co cena materiału budowlanego na każdy metr kwadratowy. Jeżeli w planach jest remont łazienki z robocizną, a metr kwadratowy kafli kosztuje 58,00 zł, cena robocizny na metr kwadratowy będzie się wahała (co najmniej!) w tych samych granicach. Czyli za 1 m kw. Łazienki zapłacimy minimum 116,00 zł.

Wróćmy do remontu pokoju. Po wyliczeniu wszystkich powierzchni trzeba określić zakres prac. Jeśli ściany trzeba oczyścić z tapet i wyrównać, a następnie pomalować tworzy nam się następująca lista niezbędnych narzędzi i materiałów:
- metalowe szpachelki do zdejmowania tapet -
W przypadku gdy tapety przywarły mocno do podłoża można zastosować urządzenie parowe. Jego koszt waha się w okolicach 80,00 zł i jest dostępne w przeciętnym hipermarkecie. Przed użyciem najlepiej delikatnie nakłuć tapety w opornych miejscach, przyłożyć powierzchnię parującą, a po chwili zdjąć tapetę przy użyciu szpachelki.
Remont pokoju slider- Gips, siatka do reperacji pęknięć i ubytków oraz papier ścierny -
Ubytki należy wydrapać, pył odkurzyć, otwór zwilżyć (np. spryskiwaczem do kwiatków) i uzupełnić przy użyciu szpachelki. Na dłuższe, głębokie pęknięcia warto stosować pasek siatki przylepnej i zaszpachlować. Po wyschnięciu (ok. 12 godzin później) nierówności wyszlifować i odpylić.
- Grunt i gładź -
Po oczyszczeniu ścian z tapet i uzupełnieniu ubytków należy je zagruntować zwykłym gruntem malarskim. Można to zrobić pędzlem ławkowcem lub wałkiem do malowania z ociekaczem. Po zagruntowaniu trzeba odczekać ok. 12h przed nałożeniem gładzi. Dla powierzchni ścian 22,55 m kw. wystarczy blisko 8kg gotowej masy gładzi. Gotowy produkt sprzedawany jest w wiaderkach, wymieszany do odpowiedniej konsystencji i gotowy do użycia natychmiast. Gładź ma konsystencję śmietany. Nakłada się ją metalową pacą, jednorazowo na grubość ok.1mm. Jak sama nazwa wskazuje gładź służy do gładzenia, czyli jedynie delikatnego wyrównania powierzchni. Każda 1 mm warstwa masy schnie 1 dobę. Po wyschnięciu pierwszej warstwy nierówności delikatnie przecieramy drobnoziarnistym papierem, lub gąbką ścierną (min 140) i odpylamy czystą, suchą miotełką. Jeśli trzeba, nakładamy jeszcze jedna warstwę i powtarzamy czynności jak za pierwszym razem.
- Grunt (po raz kolejny) i farba -
Po wygładzeniu i oszlifowaniu ścian przed pomalowaniem ponownie nakładamy grunt. Grunt zapobiega wchłanianiu przez ścianę i gładź nadmiernej ilości wody. Około 12 godzin po zagruntowaniu można nałożyć farbę. Do pomalowania dwukrotnego powierzchni 22,55 m kw. ścian wystarczy ok. 4,5 l dobrze kryjącej farby. Zdarza się, że po należytym zagruntowaniu powierzchni wystarczy jedna warstwa farby do idealnego pokrycia ścian kolorem.

Orientacyjny kosztorys:
Remont pokoju kosztorys
Pokoje mieszkalne możemy wyremontować lub odświeżyć własnymi siłami. Jeśli prace obejmująremont poddasza z osadzeniem okien połaciowych, ociepleniem i obniżeniem stropu, lub remont kuchni z wymianą instalacji i położeniem kafli, warto poszukać dobrej ekipy budowlanej. Są to specjalistyczne naprawy. W internecie można znaleźć ekipy budowlane i opinie o nich. Wystarczy poszukać na forach internetowych. Na serwisach budowlanych lub stronach producentów, można też skorzystać z kalkulatorów kosztów remontu. Wstępne oszacowanie cen materiałów, robocizny i konsultacje z fachowcami pozwolą należycie przygotować się do prac remontowych także od strony finansowej.

Źródło: http://www.projektoskop.pl

O czym pamiętać urządając przedpokój

Przedpokój odpowiada za pierwsze wrażenie gościa, który przybywa do naszego domu lub mieszkania. Dlatego też należy zwrócić uwagę na aspekt utrzymania porządku, oraz czyste i estetyczne ściany.

Zazwyczaj podczas użytkowania przedpokoju najbardziej cierpią ściany: skopane brudnymi podeszwami butów, poplamione w miejscu wieszaka na kurtki i stojaka na parasole. Do tego dochodzą liczne uszkodzenia mechaniczne, powodowane przez ustawiane przy ścianach przedmioty, takie jak: wózki dziecięce czy rowery.

Niegdyś, aby zaradzić takim sytuacjom, stosowano lamperie. Na szczęście zwyczaje uległy zmianie i większą uwagę przykłada się do wyglądu estetycznego ścian. Stosowanie zwykłych farb jest zdecydowanie nietrafione. Na szczęście, na rynku pojawiły się produkty zarówno trwałe i odporne na zabrudzenia, a zarazem bardzo estetyczne. Jednym z nich jest PARA Elite Ceramic – lateksowa farba która gwarantuje najwyższy poziom odporności i zmywalności. Dzięki innowacyjnemu składowi i technologii mikrokuleczek, tworzących cienką powłokę ceramiczną, ściana absorbuje mniejszą ilość kurzu oraz jest odporna na wilgoć.

Dobierając kolor farby trzeba zwrócić uwagę na kompozycję przestrzenną pomieszczenia. Mały przedpokój zyska optycznie powiększy się, jeśli zastosujemy w nim jasne kolory. Duże znaczenie ma także stopień połysku. PARA Elite Ceramic charakteryzuje się stopniem połysku eggshell, która przypomina „skorupkę jajka”, matową powierzchnię z delikatnym połyskiem. Farba wydobywa głębie koloru i jest idealnym tłem do minimalistycznego wnętrza.

Mądrze zaaranżowany przedpokój to zapowiedź porządku w całym mieszkaniu, zatem warto poświęcić swoją uwagę doborowi odpowiedniej farby, która będzie nie tylko wyglądać, ale też funkcjonować.

Źródło: Juicy Marketing Sp.J.

Idealnie dobrane barwy

Dobrze dobrane barwy w dużym stopniu decydują o harmonijnej aranżacji wnętrza. Stworzenie współgrającej kompozycji odcieni jest jednym z trudniejszych dekoratorskich wyzwań. Aby mu sprostać, warto skorzystać z testerów koloru, oferowanych w kolekcji farbTikkurila Optiva Matt .

Jeżeli już uda nam się podjąć decyzję, na jakiej podstawie kolorystycznej chcemy stworzyć nasza aranżację, wybór odpowiedniego pośród szerokiej oferty dostępnej na rynku, pozostaje trudnym zadaniem. Wybór farby wyłącznie na podstawie wzorników kolorystycznych może okazać się skomplikowany. Rodzaj oświetlenia w sklepie oraz wielkość próbki, na której prezentowany jest kolor, mają niebagatelny wpływ na sposób postrzegania przez nas barwy. Trzeba mieć świadomość, iż odcienie są intensywniejsze na dużej powierzchni, a typ światła, w którym są oglądane mogą znacząco wpłynąć na ich odbiór.

Barwy dobrane idealnie Aby uniknąć rozczarowania uzyskanym efektem kolorystycznym, o ile to możliwe, nie powinniśmy decydować się na konkretny odcień tylko w oparciu o wzornik. Pamiętajmy, że barwa nabierze określonego charakteru dopiero po nałożeniu farby na ściany.

Przeprowadzenie próby, która upewni nas w wyborze konkretnego odcienia, ułatwiają oferowane w kolekcji farb Tikkurila Optiva Matt testery koloru. Nakładając wybrany odcień na fragment ściany, będziemy mogli przekonać się, jaki będzie jego rzeczywisty odbiór w jego mieszkaniu. Dzięki temu nie poniesiemy większych kosztów, jeśli okaże się, że efekt końcowy nas nie zadowala.

Kolekcja farb Tikkurila obejmuje około 10000 odcieni, co daje nam niemal nieograniczone możliwości wyboru. Szeroka paleta barw pozwoli znaleźć kolor odpowiedni do każdego wnętrza - ważne, by odcień był rzeczywiście perfekcyjnie dobranym elementem aranżacji.

Wnętrze powiększone optycznie

Nawet niewielkie mieszkania mogą być przestronne jeśli zostaną odpowiednio zaaranżowane. Kolorystyka, wystrój i oświetlenie, potrafią zdziałać prawdziwe cuda.

Mniej znaczy więcej
Podstawową zasadą przy aranżacji niewielkich przestrzeni, jest rezygnacja z “przepychu” na rzecz oszczędnych, estetycznych form. Stylem, który najlepiej oddaje ideę przestrzennego wystroju jest minimalizm. Proste, kubiczne meble łącza się z niezbędną ilością dekoracji i dodatków, które dopełniają zamysł aranżacyjny. Dzięki temu pomieszczenie sprawia wrażenie nie tylko optycznie większego, ale również bardziej funkcjonalnego. Surowość formy mogą załagodzić meble wypoczynkowe o miękkich, opływowych kształtach. Uroku dodadzą także drobne, finezyjne dodatki, takie jak lustro w dekoracyjnej ramie, kunsztownie zdobiony świecznik albo oryginalny wazon. Minimalistyczne wnętrza nie boją się kolorów. Pamiętajmy jednak o tym, że w małych pomieszczeniach najlepiej sprawdzają się jasne tonacje. Jeśli taki wystrój zdaje się być zbyt surowy, warto przełamać je stosując kilka kontrastowych akcentów, np.: obraz w żywych tonacjach, odblaskowa kapa na łóżko lub ozdobne drzwi.

Ciekawą propozycją drzwi wewnętrznych do przestronnych aranżacji jest kolekcja Amber z oferty firmy Invado. Linię tworzy czternaście finezyjnie zdobionych modeli. Ich ornamentyka waha się od harmonijnych, symetrycznych kompozycji, po lekkie, inspirujące układy elementów.

Moc światła
Wnętrze rozświetlone blaskiem naturalnego światła, staje się ciepłe w odbiorze, większe i bardziej doskonałe. Dzięki szklanym drzwiom w kolekcji Amber, przenikanie światła pomiędzy pomieszczeniami jest całkowicie swobodne. Skrzydła szklane zostały udekorowane gustowną ornamentyką. Mimo kruchego wyglądu, produkt jest całkowicie bezpieczny w użytkowaniu. Wbrew swej subtelnej nazwie, linia Amber wykonana została z hartowanego szkła. Może więc być bezpiecznie używana nawet w pokoju dziecka.

Aranżacja niewielkich przestrzeni wymaga sporo wiedzy i wyczucia. Dlatego warto skorzystać z pomocy profesjonalnego programu do aranżacji wnętrz. Bezpłatny door planner na www.invado.pl pozwoli na bezpieczne eksperymenty z kolorami ścian, podłóg czy doborem mebli. Dzięki niemu przetestujesz swoją wymarzoną wizję albo wykreujesz od zera nowy, inspirujący projekt.

Odnawianie Wnętrza - Sposoby

Odnawianie wnętrza to nie tylko zabieg kosmetyczny. Z czasem kolory ścian bledną i brudzą się, a wnętrze staje się nieatrakcyjne. To sygnał do remontu i dobry pretekst do metamorfozy wystroju.

Nowy wystrój wnętrza nie musi oznaczać generalnego remontu i wymiany mebli. Czasem to tylko odświeżenie kolorystyki, bądź przyklejenie naklejki na ściany. Najchętniej chwytamy za pędzel na wiosnę, kiedy zmienia się aura i pogoda.
Prostą i stosunkowo niedrogą metodą na metamorfozę wnętrz jest fototapeta. Druk wielkoformatowy może posłużyć jako dekoracja ścian, mebli i stolarki drzwiowej. Do aranżacji pokoju dziecięcego można wykorzystać naklejki 3D i wszelkiego rodzaju szablony.

Modne abecadło
dekoracjeW modnych stylizacjach pomieszczeń mieszkalnych, wykorzystuje się szablony liter w celu podpisania funkcji pomieszczenia na jednej ze ścian, stosując kontrastową kolorystykę. Pomysł sprawdza się doskonale we wnętrzach kreowanych na styl skandynawski i minimalistyczny. Prosty wystrój sprawia, że duży napis na ścianie jest widoczny i sam w sobie stanowi dekorację.

Litery na ścianę, do postawienia na półce, czy też wyszyte na tkaninach, nadają się do dekoracji każdego typu wnętrza. Kochają je zarówno aranżacje minimalistyczne jaki i ozdobne. Wystarczy wybrać odpowiednią czcionkę, rodzaj informacji lub sentencję.

Źródło: www.projektoskop.pl

Drzwi idealny wystrój wnętrz

Drzwi znajdziemy w każdym domowym wnętrzu. Dzielą przestrzeń i są jego elementem funkcjonalnym. Odpowiedni dobór drzwi do wnętrza nie jest trudny. Wystarczy mieć na uwadze kilka ważnych zasad, by doskonale dopełniały estetykę wnętrza.

Droga do domowego zacisza zawsze wiedzie przez drzwi. Mimo, że przeważnie są one bohaterem drugiego planu, stanowią istotny element wystroju naszego domu. Odpowiednio dobrane pod dodadzą charakteru aranżowanej przestrzeni. Dlatego istotne jest by nie dobierać ich na samym początku, ale dopiero w momencie, gdy powstanie ostateczna wersja wyglądu wnętrza. Harmonijnie współgrające z otoczeniem drzwi z pewnością pomogą wykreować atmosferę idealnie urządzonego mieszkania.

Obecnie rynek oferuje nam szeroką gamę drzwi. Możemy wybierać do woli wśród zróżnicowanego wzornictwa. Jakie wiec powinno być kryterium doboru? To proste - powinniśmy się trzymać kilku podstawowych zasad, by uniknąć najczęściej popełnianych błędów.

Kryterium praktyczne
Każde drzwi składają się z trzech podstawowych elementów: ościeżnicy (futryny), skrzydeł i okuć (czyli wszelkich elementów metalowych: zawiasów, klamek, zamków etc.). W zależności od potrzeby, można zdecydować się na drzwi jedno-lub dwuskrzydłowe.

Jeżeli nie ma odpowiedniej ilości miejsca, można pokusić się o montaż drzwi przesuwne, które poruszają się na prowadnicach równolegle do płaszczyzny ściany. Takie drzwi są popularnym rozwiązaniem w różnego rodzaju drzwiach wnękowych i aneksach.

Przed zakupem warto zastanowić się także nad materiałem, z jakiego będą one wykonane. Tradycyjnie tworzy się je z drewna litego lub klejonego, który z czasem mogą się wypaczyć i skrzypieć. Można także wybrać drzwi z drewna klejonego warstwowo oraz twardej płyty pilśniowej, tzw. HDF. Szczególnie te ostatnie są często wykorzystywane do produkcji drzwi, ponieważ charakteryzują się stabilnością, trwałością i odpornością na uszkodzenia.

Podejmując decyzję o zakupie drzwi powinniśmy dokładnie znać wymiar otworu w ścianie oraz jej grubość. Standardowo produkowane ościeżnice dopasowane są do ścian wewnętrznych grubości 9,5 cm. Można także kupić ościeżnice o regulowanej szerokości, które umożliwiają dopasowanie ich do grubości ściany.

Prawo budowlane określa minimalną szerokość drzwi wewnętrznych, która wynosi 80 cm. Drzwi łazienkowe powinny mieć kratki wentylacyjne i otwierać się na zewnątrz. Z kolei drzwi kuchenne powinny mieć co najmniej 2,5 cm szczeliną, która umożliwi cyrkulację powietrza.

Niemal każdy wzór drzwi można kupić w wersji pełnej lub przeszklonej. Skąd jednak czerpać inspiracje i jak odpowiednio dopasować je idealnie do wnętrza?PRzede wszystkim należy zacząć od koncepcji, przemyśleć, o jakie wnętrze dokładnie nam chodzi i jaki efekt chcielibyśmy uzyskać.

Kryterium wizualne
Odpowiednio dobrane drzwi nadają domowym wnętrzom stylu. Wybierając konkretny wzór pamiętajmy, by pasował do koloru ścian i podłogi. Dzięki temu będą stanowiły dopełnienie stylistyki pomieszczenia. Inne drzwi zastosujemy do klasycznego wnętrza ze starymi meblami, innych zaś tworząc modernistyczne wnętrze. Dobór materiałów zależy również od funkcji, jaką drzwi powinny spełniać. Wykonane ze szkła wpuszczają więcej światła do ciemnych pomieszczeń, ale nie są często stosowane np. w łazienkach.

Klasycznie urządzone pomieszczenia wymagają drzwi wykonanych w naturalnych odcieniach drewna i prostej, wysmakowanej formie. Decydując się na taki styl, możemy mieć pewność, że nie wyjdzie on szybko z mody. Pomimo różnorodnych trendów, ponadczasowa klasyka cieszy się niesłabnącą popularnością. Dobrym przykładem są skrzydła drzwiowe Osaka produkowane przez firmę Centurion. Wykonane są z klejonej drewnianej listwy, dodatkowo wzmocnionej płytą HDF. Wypełnienie modelu Osaka stanowią frezowane panele, w wersji oszklonej matową, hartowaną szybą. Linia Osaka cechuje się wysoką jakością materiałów i klasycznym wzornictwem, które w pełni pozwala na stworzenie eleganckiego wnętrza. Osaka dedykowana jest osobom ceniącym harmonijnie i ciepłe wnętrza, doskonale je dopełnia. Okleina w naturalnych odcieniach drewna, imitująca pięknie rozrysowane słoje podnosi ekskluzywność każdego pomieszczenia.
Ostatnio dużym zainteresowaniem cieszy się styl nowoczesny w aranżacji wnętrz. W momencie gdy decydujemy się na modernistyczne i nietuzinkowe wnętrze o niepowtarzalnym wzornictwie i kolorystyce, nasze drzwi należy odpowiednio wyeksponować. Należy się kierować zasadą doboru drzwi do ogólnej kolorystyki wnętrza. Barwy mogą kontrastować, pod warunkiem, że jest to ciekawe zestawienie. Nowoczesne wnętrza lubią drzwi dopasowane pod kolor np. ram okiennych lub mebli.„Drzwi są ruchomym elementem, który nieustannie pracuje i powinien być solidny. Podejmując decyzję zakupu warto zwrócić uwagę na trwałość wykończenia i odporność na uszkodzenia.” – radzi Jacek Kawa, Prezes Zarządu Centurion-R.

Model drzwi, rodzaj ich wykończenia, kolor, a nawet klamka powinny stanowić dopełniającą się całość – zarówno w stosunku do otoczenia, jak i względem siebie.

Źródło: Red Pen.pl

Trendy Jesień - Zima 2019-2020

Nie łatwą sztuką jest przewidywanie trendów kolorystyczną. Te, które można znaleźć w internecie lub pismach wnętrzarskich nie są publikowane na tyle wcześniej, by firmy produkcyjne na ich podstawie mogły opracować swoje strategie i wprowadzić te trendy do produkcji.

Firma konsultingowa Peclers Paris, istniejąca na rynku od ponad 40 lat, przedstawiła trendy kolorystyczne na jesień/zimę 2019-2020. Swoje biura posiada w kilkudziesięciu krajach świata. Dla polskiego rynku najbliższą agenturą jest czeska Praga. Peclers Paris dwa razy do roku wydaje Trendbook'i w kilku kategoriach, począwszy od mody damskiej, męskiej i dla dzieci, aż po wystroje wnętrz.

Trendy Peclers Paris na jesień zima 2019-2020
Prezentowane przez firmę kolory są unikalne. Trendbook'i wydawane są z 18 miesięcznym wyprzedzeniem. Każda książka zawiera dokładne rysunki, prezentujące pełną kolekcję modeli oraz wzorów nadruków i aplikacji. Uwzględniana jest także dokładna kolorystyka, a także akcesoria. Trendbook'i przygotowywane są z niezwykłą starannością i drukowane na papierze wysokiej jakości tak by wszystkie tony kolekcji były wiernie odwzorowane. Kolory są dostępne są także dostępne na próbkach tkanin i kłębkach wełny. Dzięki temu firmy mogą opracować strategię rozwoju innowacyjnych produktów, niewątpliwie pozwalających zaskoczyć konkurencję.

Firma Peclers Paris zajmuje się nie tylko analizą i przewidywaniem zjawisk społeczno-kulturowych w powiązaniu z modą i trendami w stylu życia, ale także przedstawianiem tych zjawisk na niestandardowe rozwiązania operacyjne.

Żółcienie bursztynu stanowią kluczowe kolory, które podkreślają ewolucję kolorów kolekcji wiosny-lato 2020 czyli żółcieni słonecznych.

Przedstawione w kolekcji naturalne beże ocieplą wnętrza, niosąc światło w domu, podkreślając niuanse tonów karmelowych inspirowanych skórą,woskiem i odcieniami miodu. Firma Pecklers Paris przedstawia własną prognozę kolorów na sezon jesień-zima 2019/2020 Są to żółcienie od brunatnej rdzy poprzez wielbłądzi aż do miodowego. Żółcienie w kolekcji jesień – zima 2019/2020 są specjalnie sezonowo ocieplone i przystosowane do ich użycia w wyrobach włókienniczych, a także meblach. Proponowana kolorystyka rewelacyjnie nadaje się także na kolory ścian.

Źródło: Deko-racja.pl

Fototapeta Ludzie

Anatomia ludzkiego ciała stanowi natchnienie dla artystów od wielu wieków. Odwiedzając galerie sztuki, oglądamy człowieka pracującego w polu, podczas zabawy, pozującego do portretu, aktu i podczas odpoczynku. Artystycznie uwieczniona ekspresja ruchu na obrazach olejnych, plakatowych, w postaci rzeźby i szkicu jest fascynująca.

Fototapeta - ludzie Obecnie, najpopularniejszą formą wyrazu sztuki jest fotografia. Dzięki zaawansowanym sprzętom i programom do obróbki zdjęć, artystów ogranicza jedynie wyobraźnia.
Postać ludzka może być motywem przewodnim aranżacji wnętrz. Fototapety ludzie, to przeważnie fotografie wysokiej jakości, wyretuszowane i obrobione graficznie.
Wśród gotowych propozycji, oprócz nowoczesnych form artystycznych, można znaleźć fragmenty, bądź całości kopii popularnych arcydzieł wielkich artystów, np: Leonarda da Vinci, Michała Anioła, czy Francisco Goi.Przeczytaj też:
Fototapeta z efektem muru bez murowania
Fototapeta z krajobrazem
Fototapeta z rowerem, samochodem, motocyklem
Fototapety czarno-białe
Fototapety do biura
Fototapety do kuchni
Fototapety - kawa i przyprawy
Fototapety do pokoju dziecka
Fototapety do restauracji
Fototapety do salonu
Fototapety do sypialni
Fototapety kwiaty
Fototapety nowoczesne
Fototapety powiększające wnętrze
Fototapety z miastem
Fototapety ze zwierzętami
Fototapety - taniec
Fototapety - ludzie
Fototapety abstrakcja
Naklejki na lodówki
Fototapety na drzwi

Źródło: www.projektoskop.pl

Samodzielny montaż klamki w siedmiu krokach

W męskim zwyczaju nie leży posługiwanie się instrukcjami, dlatego niektóre próby montażu elementów wyposażenia skutkują koniecznością poprawki przez fachowca. Klamka do drzwi jest jednym z elementów, które można osadzić samodzielnie. Warto jednak wiedzieć, że klamkia szyldzie długim i na małej rozetce – zasadniczo różnią się sposobem montażu. Jak więc zamontować klamkę, by służyła nam jak najdłużej? Wbrew pozorom to nie takie trudne.

Instrukcja montażu klamki na szyldzie długim:
montaż1. Przed rozpoczęciem smarujemy od wewnątrz, olejem maszynowym, części klamki poruszające mechanizm.
2. Do zamka wkładamy trzpień kwadratowy, tak aby rozcięcie trzpienia znajdowało się od strony wkrętu imbusowego
3. Trzpień musi mieć równe odległości po obu stronach drzwi
4. Przytrzymując trzpień, wsuwamy klamkę z jednej strony
5. Mocujemy szyldy klamki za pomocą śrub przelotowych. W przypadku montażu klamki w drzwiach zewnętrznych, śrubę dokręcamy od wewnętrznej części pomieszczenia.
6. Kluczem imbusowym dokręcamy śrubę imbusową znajdującą się pod spodem lub z boku klamki
7. Podobnie montujemy drugą klamkę po przeciwnej stronie

Instrukcja montażu klamki na rozetce:
montaż1. Oddzielamy zewnętrzną osłonkę zakrywającą otwory montażowe od korpusu klamki
2. Następnie w drzwiach nawiercamy otwory
3. W zamek wkładamy trzpień kwadratowy, zwracając uwagę, aby rozcięcie trzpienia znajdowało się od strony wkrętu imbusowego
4. Przytrzymując trzpień, wsuwamy klamkę z jednej strony
5. Za pomocą śrub montażowych mocujemy korpusy
z klamkami
6. Następnie kluczem imbusowym dokręcamy śrubę imbusową znajdującą się pod spodem lub z boku klamki
7. Dociskamy osłonkę do korpusu klamki

Źródło: Kuchinox

Prawidłowy montaż płytek ceramicznych

Powierzchnie wyłożone płytkami ceramicznymi mają decydujący wpływ na estetykę pomieszczeń. Wybór rodzaju płytek to pierwszy krok, na drodze do trwałej, funkcjonalnej i gustownej okładziny. Co należy wiedzieć o prawidłowym montażu płytek ceramicznych?

Nie wystarczy tylko nałożyć
Okładzinę z płytek ceramicznych stosuje się najczęściej w miejscach szczególnie narażonych na działanie wody, czyli w kuchni i w łazience. Ze względu na praktyczny charakter i elegancki wygląd, kafle pojawiają się także w wytwornych stylizacjach przestrzeni komunikacyjnych, jadalni i salonów.
Aby móc długo cieszyć się walorami praktycznymi i estetycznymi płytek ceramicznych należy zadbać o odpowiednie przygotowanie powierzchni i prawidłowy montaż.
Niezależnie od tego, czy planujemy wykonać pracę samodzielnie, czy też skorzystać z usług fachowców, klejenie płytek ceramicznych to czynność wymagająca umiejętności i precyzji. Od tego zależy jakość i trwałość wykonanej pracy.

Przygotowanie powierzchni i aplikacja...
Płytki ceramiczne można montować zarówno na posadzkach jak i na ścianach. Ściany obłożone kafelkami, od podłogi do sufitu, widuje się przeważnie w łazienkach i toaletach. Kolejną ważną rzeczą, po wyborze płytek jest prawidłowy dobór kleju. – Właściwy dobór kleju powinien przy tym uwzględniać charakter pokrywanego podłoża (może ono być np. z betonu, cegły, tynków gipsowych, cementowych, cementowo-wapiennych) – podkreśla Marek Zając z firmy Bolix, producenta klejów i spoin do ceramiki. – Zawsze jednak powierzchnia robocza powinna być odpowiednio przygotowana, czyli przede wszystkim: sucha, równa i oczyszczona z wszelkich naleciałości. Kolejnym etapem, po wyrównaniu i oczyszczeniu powierzchni, jest gruntowanie. Jeśli zauważymy ubytki lub duże nierówności, trzeba je uzupełnić i pozostawić do wyschnięcia. Jeżeli przygotowujemy powierzchnię w łazience lub w innym pomieszczeniu, szczególnie narażonym na działanie wilgoci, można dodatkowo zaaplikować specjalną folię o właściwościach hydroizolacyjnych.
Aby zachować równe odstępy między płytkami niezbędne do pracy będą krzyżyki i poziomica. Poszczególne płytki dociska się kolejno do pokrytego wcześniej klejem podłoża. Klej nakłada się specjalną pacą „na grzebień”. W zależności od rodzaju produktu i od stopnia obciążania wykańczanej powierzchni, masa mocująca powininna zajmować 65 – 80 %, zaś przy spodziewanych dużych ciężarach nawet 100% spodu płytki. Poprawki i korekty wykonuje się w czasie zalecanym przez producentów.

Satysfakcja gwarantowana
Dostępność płytek ceramicznych o różnorodnych kształtach, rozmiarach, kolorach i wzorach, daje bardzo wiele możliwości aranżacyjnych. Natomiast wybór substancji mocujących zależy od wielu czynników.
– Przy dużych, ciężkich okładzinach z kamienia, gresu czy klinkieru, montowanych w miejscach narażonych na większe obciążenia, najlepiej sprawdzają się specjalne kleje o zwiększonej wytrzymałości – dodaje Marek Zając z firmy Bolix. Dzięki zaprawom o zwiększonej wytrzymałości, możemy zaaranżować estetycznie pomieszczenia robocze w domu, takie jek garaż lub warsztat.
Zwieńczeniem montażu płytek ceramicznych jest spoinowanie. Dopiero po wypełnieniu przestrzeni między płytkami uzyskujemy pełny efekt wizualny oraz gotowość do bezpiecznego użytkowania powierzchni.

Źródło: pointb

Łazienka dla każdego

Wyposażenie łazienki powinno mieć możliwie uniwersalny charakter, zapewniający komfort wszystkim domownikom. Niektóre osoby potrzebują jednak pewnych udogodnień, dobranych specjalnie dla nich.

Najmłodsi
Dla wielu z nas istotne jest zaaranżowanie otoczenia, które będzie przyjazne dla dzieci. Wielu producentów w swoich ofertach prezentuje kolorową armaturę, często z bajkowymi motywami. Warto mieć jednak na uwadze fakt, że dzieci szybko dorastają, a wyposażenie łazienki to inwestycja na lata. Najważniejsze elementy powinny zachowywać design przyjemny dla oka domownika, niezależnie od ich wieku. Natomiast istnieją pewne czynniki, które mogą ułatwić i uprzyjemnić codzienne użytkowanie. Standardowa wysokość górnej powierzchni umywalki kształtuje się na poziomie między 80 a 90 cm. Najmłodsi często korzystają przy nich z pomocy podestów lub opiekunów. Dla nieco starszych istotna jest natomiast dostępność i wygoda obsługi baterii. -Łazienka dla każdegoPowszechnie stosowane dziś jednouchwytowe urządzenia pozwalają łatwo regulować strumień i temperaturę wody – wskazuje Sylwia Madyda z firmy Madix, dystrybutora nowoczesnego wyposażenia łazienek – Jeszcze większą kontrolę zapewniają, coraz chętniej wprowadzane także do domów, mechanizmy czasowe lub bezdotykowe.Efektownym i praktycznym rozwiązaniem jest także bateria podświetlająca strumień w 3 kolorach. Światło czerwone informuje, że woda jest ciepła, białe - letnia i niebieskie - zimna)

Najstarsi
Dzieci bardzo lubią zabawę w wannie pełnej wody. Natomiast dla starszych osób taka kąpiel może okazać się dużym wysiłkiem. W trosce o ich komfort i bezpieczeństwo warto zainstalować kabinę prysznicową, natrysk bez brodzika lub po prostu niską wannę. Decydując się na pełnowymiarowy model, można zainstalować specjalne podstawki, ułatwiające wejście i wyjście. Dodatkowe różnego rodzaju podpórki, poręcze i maty antypoślizgowe ułatwią korzystanie z łazienki. Pamiętajmy jednak, by nie odbiegały one estetycznie od wyglądu ceramiki i innych elementów wystroju.

Dla każdego
Łazienka dla każdego- Mydelniczki, kubki, dozowniki, wieszaki, stojaki czy półki stanowią uzupełnienie aranżacji, lecz jednocześnie czynnik decydujący o jej funkcjonalności – dodaje Sylwia Madyda z Madix –Wpływają bowiem na dostępność niezbędnych przyborów i kosmetyków. Takie akcesoria łazienkowe nie tylko przyczynią się do zwiększenia estetyki, ale także ułatwią utrzymanie czystości w pomieszczeniu. Warto pamiętać, że niektóre przedmioty powinny być trzymane w miejscach niedostępnych dla dzieci (maszynki do golenia, środki chemiczne). Powinny także od najmłodszych lat uczyć się utrzymania porządku, m.in. przy okazji codziennej higieny (korzystanie z dozowników, odkładanie szczoteczki do zębów do pojemnika etc.).

Elegancka zabudowa instalacji sanitarnych nie tylko zapewni dodatkowe bezpieczeństwo, ale także sprawi, że pomieszczenie nabierze estetycznego wyglądu. Odpowiednio dobrane umeblowanie zasłani rury, ułatwia przechowywanie wyposażenia łazienki i nada jej przyjemnego wyrazu salonu kąpielowego.


Źródło: pointb

Aranżacje sufitów podwieszanych


Sufity podwieszane wykonuje się przede wszystkim w obiektach użyteczności publicznej. Jest to lekka konstrukcja zamontowana poniżej stropu. Wolna przestrzeń, powstała pomiędzy stropem a sufitem, zwana także „przestrzenią technologiczną”, może posłużyć do ukrycia instalacji lub docieplenia pomieszczenia.

Sufit podwieszany może osłaniać całą powierzchnię stropu w pomieszczeniu, bądź jego fragment. To bardzo dobra metoda na obniżenie wysokości wnętrza, poprawienia komfortu cieplnego oraz warunków akustycznych.
Aranżacje sufitów podwieszanych mogą być najważniejszym elementem wystroju. Odpowiedni kształt, dekoracyjność i oświetlenie sufitu, mają zasadniczy wpływ na kształt i proporcje pomieszczenia.
biuro
Aranżacje sufitu podwieszanego można wykonać kilkoma metodami:

- z płyt gipsowo-karotnowych lub gipsowo-włóknowych
- z gotowych modułów (sufity kasetonowe)
- z paneli sufitowych
- z elementów napinanych (sufity napinane)
przedpokój
Sufit podwieszany z płyt gipsowo-kartonowych lub gipsowo-włóknowych wykonuje się na ruszcie aluminiowym lub drewnianym, który mocuje się bezpośrednio do stropu, bądź, przy pomocy regulowanych wieszaków na wybranej wysokości. Do rusztu przykręca się płyty grubości od 9,5 do 12 mm.

Sufit podwieszany kasetonowy można zakupić w gotowych zestawach systemowych. Ruszt, konstruowany jest w formie kratownicy. Wymiary oczek kratownicy dostosowuje się do wielkości płyt kasetonowych.
Płyty kasetonowe wykonane są z prasowanej wełny mineralnej i pokryte tynkiem o różnych fakturach i kolorach do wyboru. Kratownicę można też uzupełnić elementami z płyt g-k. Sufit modułowy (kasetonowy) nie wymaga wykończenia.
Sufity podwieszane firmy Armstrong
Panele sufitowe, to elementy, których długość dochodzi nawet do 7 m. Elementy wsuwa się w uchwyty mocowane do ścian i sufitu, na styk, lub na przemian z dekoracyjnymi profilami.

Sufit napinany z folii PVC może mieć przeróżne kształty i kolory. Dowolne kształty uzyskuje się dzięki dodatkowym profilom w formach: owalnej, łukowej, załamanej i skośnej. Konstrukcja jest łatwa w montażu i demontażu. Dodatkowe efekty dekoracyjne uzyskuje się poprzez oświetlenie. Sufit napinany jest higieniczny i antystatyczny. W przeciwieństwie do tradycyjnych technologii nie wymaga malowania i odświeżania.
sufit
Sufity podwieszane aranżacje:
biuroNowatorskie projekty sufitów INFUSIONS CANOPYsufit podwieszanykredyty


Źródło: www.projektoskop.pl

Awangarda we własnym M

Zjawisko awangardy pojawiło się na początku XX w. Jej twórcy odrzucali dotychczasowy dorobek kulturowy, poszukując nowych rozwiązań. Awangarda powołała do życia m.in.: Futuryzm, Ekspresjonizm, Kubizm, Dadaizm, Surrealizm, Fowizm i Konstruktywizm. Sztuka awangardowa nie trzyma się schematów i trudno ją jednoznacznie sklasyfikować. Jak awangarda wpłynęła na architekturę wnętrz? Dla kogo jest styl awangardowy?

Dzisiejsze cztery ściany nie służą jedynie do egzystencji po pracy. Mieszkania mogą powiedzieć wiele o swoich właścicielach. Do tego służą między innymi style, będące wyrazem indywidualnych upodobań.

Awangardowy wystrój domu zdobył popularność przede wszystkim wśród ludzi młodych i oryginalnych. Planując aranżację wnętrz w tym stylu, należy nieć zmysł artystyczny i odpowiednią wiedzę na temat nurtu. Jeśli nie posiadamy ani jednego, ani drugiego – warto zdać się na specjalistę i zatrudnić architekta wnętrz.
Awangardowe kreacje dotyczą wszystkiego: od koncepcji wnętrza, po kolorowe dywany, nietypowe lampy, ostre intensywne kolory ścian, fototapety i wzory na ścianach. Połączenia stylów oraz elementów wyposażenia, mają zwracać na siebie uwagę i prowokować. Awangarda nie zezwala na rzeczy zbędne i standardowe. To bunt w czystej postaci. Elementy aranżacji służące do rzeczy zwykłych, codziennych, powinny zostać rozwiązane w niepowtarzalny sposób.

Wbrew idei jest także urządzenie wnętrza „trochę awangardowo”. Drobne dekoracje i konieczne elementy wyposażenia, nawet te najmniejsze, powinny być utrzymane w duchu zjawiska jakim jest awangarda. Awangarda to nie tylko nurt – to styl życia.

Jak usunąć plesń na fugach w łazience?

Pleśń lub grzyb na fugach i silikonie w łazience może oznaczać, że w pomieszczeniu panuje zły mikroklimat. Zanim zapadnie decyzja o wymianiefug i silikonu przy wannie, należy sprawdzić i zlikwidować przyczynę takiego stanu rzeczy. W przeciwnym wypadku pleśń i grzyb wrócą na nowych materiałach wykończeniowych w ciągu kilku miesięcy.

Przyczyną powstawania czarnego lub zielonego nalotu na fugach, w narożnikach ścian i sufitów, a także na silikonie, najczęściej jest: źle działającawentylacja, błędy wykonawcze powstałe podczas urządzania łazienki lub niedogrzanie. Woda lubi skraplać się i wnikać w zimne mury.
W pierwszej kolejności trzeba określić poziom wilgotności powietrza w łazience. Następnie można wykonać w formie wspomagania wentylacji kratkę w drzwiach do łazienki.
Warto sprawdzić też jakość pracy wykonanej przez glazurnika. Szczeliny, głęboko osadzone fugi, a także źle dobrane kleje i masy wypełniające mogą powodować gromadzenie wody i złe odparowywanie powierzchni.

W przypadku grzybów i pleśni naprawa powstałych szkód nie pomoże, jeśli nie zostanie zlikwidowana przyczyna ich powstawania.

Usuwanie grzybów i pleśni z fug
Fugi, które zostały zaatakowane przez pleśń lub grzyb przeważnie trzeba usunąć i zastąpić nowym wypełnieniem. Zainfekowana spoina może mieć w swojej strukturze zarodniki, które zakwitną na świeżej warstwie fugi.
Wszystkie pozostałości zagrzybionej lub spleśniałej fugi, po wyskrobaniu, trzeba pieczołowicie usunąć - najlepiej przy pomocy odkurzacza. Tak przygotowane przestrzenie między płytkami pokrywamy, co najmniej dwukrotnie, preparatem grzybobójczym. Gdy preparat wyschnie, można użyć dodatkowo substancję, która zmniejszy nasiąkliwość podłoża. Dzięki niej nowa fuga dobrze zwiąże się z podłożem.
Producenci materiałów wykończeniowych oferują także produkty dedykowane do łazienek i kuchni, odporne na grzyby i pleśń.

Spoinę wypełnia się silikonem w sposób ciągły, nie pozostawiając przerwW przypadku zagrzybionego silikonu postępujemy analogicznie. Stary silikon trzeba usunąć: preparatem do usuwania silikonu, ostrym nożem bądź dedykowanym do tego celu narzędziem.
Szczelina po starym silikonie musi dokładnie wyschnąć. Każda odrobina wilgoci, może spowodować powrót problemu. Silikon wstrzykuje się przy pomocy pistoletu. Wierzchnią warstwę wychodzącą ze szczeliny formuje się przy pomocy szpachelki z końcówką formującą lub okrągłym, wąskim czubkiem noża. Kształt wypełnienia musi ułatwiać spływanie kropli wody z kafelkowej nawierzchni do wanny.

Obecność pleśni w pomieszczeniach użytkowanych przez ludzi jest bardzo groźna dla zdrowia. Przebywanie w takich miejscach i wdychanie zarodników, może być przyczyną groźnych chorób dróg oddechowych i płuc. Zarodniki grzybów mogą mieć negatywny wpływ na rozwój dziecka, dlatego przebywanie w takich pomieszczeniach jest kategorycznie zabraniane kobietom w ciąży.
Zapobiegliwym radzimy zakup profesjonalnych środków w aerozolu. Służą do regularnego spryskiwania elementów łazienkowych, np. raz w tygodniu.

Źródło: opracowanie własne

Nasze Realizacje

Nasze Realizacje

Zapraszamy do zapoznania się z naszymi Realizacjami

Galeria Mebli

Galeria Mebli

Zapraszamy do zapoznania się z naszymi realizacjami mebli na wymiar

Skontaktuj się z nami

Skontaktuj się z nami

W celu uszczegółowienia oferty bądź dodatkowych pytań zapraszamy do kontaktu.

 • Home Logo01
 • Home Logo02
 • Home Logo03
 • Home Logo04
 • Home Logo05
 • Home Logo06